Özel sağlık sigortası, sigortalının hastalık veya kazalar nedeniyle oluşacak sağlık harcamalarını ve bunlardan kaynaklı riskleri önceden telafi etmeye yönelik hazırlanmış güvence planlarıdır. Oluşan riskler poliçede söz edilen, genel ve özel şartlar dahilinde, belirlenen limitler doğrultusunda karşılanır. Sağlık sigortası, sigortalılara hastane ve doktor seçme özgürlüğü tanır. Buradaki en önemli konu ihtiyaçlara uygun ve doğru teminat kapsamı olan bir poliçedir.
Sizi olası sağlık sorunlarında güvence altına alan ve yüklü hastane masraflarının külfetinden koruyan bir sigorta ürünüdür.
Sağlık poliçelerinde 2 türlü sigorta teminatı bulunur. 
1) Yatarak Tedavi Teminatı
2) Ayakta Tedavi Teminatı 
Her iki teminat kapsamının sigorta şirketlerine ve ürün özelliklerine göre değişen hizmetleri vardır.
 
Yatarak Tedavi Teminatları 
Yatarak tedavi teminatı, sigorta sözleşmesinde seçmiş olduğunuz plan tablosuna göre hastaneye yatırılmayı ve/veya günlük hastane işlemlerini ve/veya acil hizmetleri gerektiren durumları teminat kapsamı dahilindeki tedavi harcamalarını kapsar. 

Ayakta Tedavi Teminatları 
Ayakta tedavi teminatı tek başına verilmemekte, ancak “yatarak tedavi teminatı” ilave teminat olarak alınabilmektedir. Ayakta tedavi teminatları, aşağıdaki harcamaları kapsamaktadır: 
– Hekim muayenesi
– Tanı amaçlı incelemeler
– İlaçlar
– Fizik tedavi

ÖZEL SAĞLIK SİGORTASINDA ÖMÜR BOYU YENİLEME GARANTİSİ
Ömür boyu yenileme garantisi, özel sağlık sigortası sözleşmesinin aynı plan ile ömür boyu yenilenmesi demektir.
Bir sigorta şirketi sigorta yaptıracak kişiye ömür boyu yenileme garantisi içeren bir sigorta ürünü sunduğunda, bu ürünün bilgilerini ve değerlendirme şartlarını sigortalıya bildirmesi gerekiyor. Bu süreçten sonra belirlenen bilgiler ve değerlendirme şartları sonradan sigortalı aleyhine değiştirilemez.

Sigortalı Ömür Boyu Yenileme Garantisi Aldıktan Sonra: 
• Sigorta sözleşmesi yapıldıktan sonra ortaya çıkan hastalık ve rahatsızlıklarından dolayı teminat kapsamı daraltılamaz, teminat limiti düşürülemez, sigortalı katılım payı arttırılamaz ve sigorta özel şartlarında sigortalı aleyhine değişiklik yapılamaz.  
• Sözleşme imzalandıktan sonra hastalık ek primi de uygulanamaz. 
• Ödenen tazminatların sözleşme prim oranına bağlı ek prim uygulayamaz. 
• Ömür boyu yenileme garantisi yapılmadan önce, sigortalının önceki sigortalılık döneminde değerlendirme şartlarına uygunluk durumu hakkında sigortalıya her yıl yazılı veya elektronik bilgilendirme yapılır. sigortalının ömür boyu yenileme garantisi değerlendirme şartlarını karşıladığı durumlarda herhangi bir bilgilendirme yapılmaz. 
• Sigorta şirketi, sözleşme süresi son bulmadan önce sözleşme bitiş tarihi ve sözleşmenin yenilenip yenilenmediği bilgisini sigorta ettirene ve sigortalıya yazılı ya da elektronik olarak bildirmek durumundadır.

SAĞLIK SİGORTASI'NIN FAYDALARI
1. Herhangi bir hastalık ya da kaza sonucu tedavi görmeniz gerektiğinde özel sağlık kuruluşlarına ödeyeceğiniz masrafların çok altında bir bedelle her türlü sağlık hizmetinden poliçe süreniz olan 1 yıl boyunca yararlanırsınız.
2. Hastalanmanız halinde özel sağlık kuruluşlarında gördüğünüz tedavilerle ilgili sizin karşılayamayacağınız yüksek giderleri karşılarsınız.
3. Dilediğiniz doktor ya da sağlık kurumunu seçersiniz.
4. Özel sağlık kuruluşlarından otel konforu ile yararlanır, en kaliteli hizmeti alır ve kendinizi ayrıcalıklı hissedersiniz.
5. Herhangi bir kaza ya da hastalık geçirmeniz sonucu ayakta ya da yatarak teşhis ve tedavilerinize ait masraflarınızı satın aldığınız ürüne bağlı olarak yurt içinde veya dünyanın neresinde olurlarsa olsun karşılarsınız.
6. Seçtiğiniz ürüne bağlı olarak yurt dışında da kaza ya da hastalık geçirdiğinizde poliçe teminatlarınıza göre tüm masraflarınızı ödersiniz.

Üstelik, kendiniz ile eş ve çocuklarınızın özel sağlık sigortası primlerini vergiden düşebilirsiniz.
 
Özel sağlık sigortası priminizi;
 • Bordrolu olarak bir iş yerinde çalışıyorsanız brüt kazancınızın %5'ini asgari ücretin aylık tutarını aşmamak kaydıyla gelir vergisi matrahınızdan düşürebilirsiniz. 
• Gelir vergisi beyannamesine tabi mükellefseniz beyan ettiğiniz yıllık gelirin %5'ini asgari ücretin yıllık tutarını aşmayacak şekilde gelir vergisi matrahınızdan indirilebilirsiniz.Keşke özel sağlık sigortam olsa ama bütçem uygun değil diyorsanız,SGK ile anlaşmalı özel hastanelerin sağlık hizmetlerinden faydalanıyorsanız veya daha yüksek standartta bir sağlık hizmeti almak istiyorsanız ve bu isteklerinizi geçekleştirmek içinde ek herhangi bir ücret ödemek istemiyorsanız Tamamlayacı Sağlık Sigortası tam sizin istediğiniz ürün...

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile SGK anlaşmalı hastanelerde ihtiyacınız olan yüksek kalitedeki sağlık hizmetlerinden gönül rahatlığıyla herhangi bir fark ücreti ödemeden faydalanabilirsiniz.55 yaş veya altı bu üründen faydalanabilmektedir.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık 
Aylar öncesinden yaptırdığınız uçak bileti rezervasyonu,otel rezervasyonu tamam artık gün seyahat günüdür pasaportunuz, tabletiniz,  şarj aletleriniz valizinin içinde her şey hazır mı acaba? Ya seyahat güvenceniz? Yurt dışında ister iş seyahatiniz ister tatiliniz sırasında başınıza gelebilecek tat kaçırabilecek aksiliklere karşı sizi güvence altına alıyoruz...

Teminat bölgeleri SCHENGEN(Yalnızca Avrupa ülkeleri) ve TÜM DÜNYA şeklinde alternatifliı sunulmaktadır. Ayrıca SCHENGEN ülkelerine gidecek olan T.C. vatandaşları vize sigortası diye de adlandırılan 30.000 € teminatlı SCHENGEN Seyahat Sağlık poliçesini vize başvuru evraklarının arasında bulundurması zorunludur. 
Teminatları:
-Tıbbi Bilgi ve Danışma
-Ayakta,Yatarak(Hastanede) Tıbbi Ted.Tem ve Cenaze Nakli 
-Refakatçi Nakli 
-Refakatçi Yakının Konaklama Giderleri 
-Kişisel Eşyaların İkamesi Ulaştırma Masrafları
-Gerekli İlaçların Sevki 
-Refakat Edilemeyen Çocukların Geri Dönüşü 
-Hastaneden Taburcu Oluşu Takiben Otelde Konaklama Azami 
-Tedavi Sonrası İkametgaha Geri Dönüşün Sağlanması
-Sigortalının Vefatı Halinde Aile Fertlerinin Dönüşü 
-Sigortalının Yakınının Sağlık Durumunun İzlenmesi
-Ülkeye Öngörülmeyen Dönüş (1.Der.Akrabasının Vefatı Durumunda) 
-Acil Mesajların İletilmesi 
-İdari Asistans
-Bagaj Kaybı veya Hasarı 
-Kayıp Bagajın Bulunup Ulaştırılması 
-Hukuki Yardım 
-Kefalet  Ödemesi  
Extreme spor dalları ile amatör olarak ilgilenen sigortalı adayların sigortacıya beyanı  üzerine seyahat poliçelerine ek prim ile spor sırasında meydana gelebilecek kazalara karşı güvence altına alınabilmektedir.

*Paket tur şeklinde satılan turun iptal olması nedeniyle 
 -   Katılımcı tur iptali 
 -   Seyahat acentesi iflası ve taahhüdün yerine getirilmemesi  gibi ek teminatların dahil olduğu şekilde de poliçe düzenlenebilir.

Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası 
Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden kişilerin, T.C. sınırları içerisinde yaptıkları seyahatleri esnasında oluşan, Seyahat Sigortası kapsamındaki giderlerini belli limitler ile temin eder ve kapsam dahilindeki organizasyon ve koordinasyonları yerine getirmeyi taahhüt eder. Bu poliçenin kapsamı, poliçenin satın alınmasına sebep olan seyahatin sona ermesi ve/veya sigortalının ikamet adresine dönüş yapması (hangisi daha kısa ise) halinde son bulur.
-Tıbbi Tedavi Teminatı
-Sigortalının Tıbbi Nedenlerle Nakli 
-Geri Dönüş Seyahati
-Sigortalının Cenazesinin Nakli  
-Bagaj Kaybı veya Hasarı
-Sigortalıya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin seyahati
-Aile üyelerinden birinin ölümü sebebiyle yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati
-Acil mesajların iletilmesi 
-Katılımcı tur iptali 
 FERDİ KAZA


Eğitim Sigortası


Yurtdışı Eğitim Sigortası


İLETİŞİM BİLGİLERİ
  • Adres: Nispetiye Mah. Gazi Güçnar Sokak Uygur İş Merkezi No:4 D:7 Beşiktaş / İSTANBUL

  • Telefon: 0212 347 49 27

  • Faks: 0212 337 88 60

  • E-posta: info@titussigorta.com

SOSYAL MEDYA